Emlak | Konular | Kitaplar

Güneş enerjili çatı sistemi

Tüm Dünya’da pek çok insanın ve organizasyonun kaygılarında önemli bir yer tutan küresel ısınma sorunu, artık Türkiye’de de sıkça konuşulan bir gündem maddesi haline geldi. Petrol, kömür gibi fosil esaslı yakıtlar karbondioksit emisyonunun en önemli kaynağı.
Karbondioksit emisyonunun küresel ısınma üzerindeki arttırıcı etkisi dikkate alındığında, doğal kaynakların etkin ve verimli bir şekilde kullanımı sadece maliyetler açısından değil, yaşamın devamlılığını sağlamak açısından da önem kazanıyor.

Bu amaçla, “çatı çözülmesi gereken bir sistemdir” anlayışı ile çatıyı bir bütün olarak ele alan Braas Çatı Sistemleri, Güneş Enerjili Çatı Sistemi’ni tüm kullanıcılara ve tasarımcılara sunuyor. Çatıya tam entegre edilmiş, izolasyon detayları tamamen çözülmüş, estetik ve yüksek verimli güneş kolektörleri ile kullanım suyunun ısıtılması sağlanıyor.

Güneş kolektörleri, 4 m2, 6 m2, 8 m2 ve 10 m2 olmak üzere dört farklı büyüklüğe sahip. Kolektörler; ihtiyaca, bölgedeki iklim koşullarına ve diğer bazı kriterlere bağlı olarak seçiliyor. Çevre dostu bu kolektörlerde hiçbir zararlı madde emisyonu bulunmuyor.

Güneş kolektörlerinde yaşanabilecek en büyük sorunlardan bir tanesi çatı örtüsü ile kolektör arasındaki izolasyonun sağlanamaması. Braas güneş kollektörleri, kiremite uyumlu profil yapısı ve özel donanımı (Özel yan kanatlar, yapışkanlı etek vb) sayesinde, çatı örtüsüne tam uyumlu montajı ve sızdırmazlığı garanti ediyor.

Böylece Braas’ın geliştirdiği diğer özel detay çözümleri ile birlikte uyum içerisinde kullanılabiliyor. Sadece çatı üzerine uzman profesyonel ekipler tarafından diğer ürünler ile birlikte tek elden monte edildiğinden, oldukça güvenli bir çözüm elde ediliyor.

Braas Güneş Enerjili Çatı Sistemi, müstakil yapılardan apartmanlara, turistik tesislerden sosyal yapılara kadar, yüksek verim gerektiren tüm yapılarda kullanılabiliyor.


Konular