Emlak | Konular | Kitaplar

Az miktarla çok iş yapan yapıştırma harcı

Türkiye yapı sektörünün lider markalarından Kalekim, Türkiye’de bir ilk olan kauçuk katkılı S2 sınıfı esnekliğe sahip NanoLight’ı üretti. İçerdiği nanoteknolojik katkılar sayesinde NanoLight, 25 kg’lık bir yapıştırma harcının yaptığı işi 15 kg’lık ambalajıyla yapıyor.

Türkiye’de seramik yapıştırma alanında pazar lideri olan Kalekim, Türkiye’de bir ilke imza attı. Kalekim, kauçuk ve nano teknolojik katkılar içeren S2 esnekliğe sahip NanoLight’ı üretti.NanoLight içeriğindeki geri dönüştürülmüş kauçuk dolgular ile Kalekim’ in geliştirdiği çevre dostu ürünler arasında yer alıyor.

Tüketimi standart bir yapıştırıcıdan yaklaşık yüzde 40 daha az olan NanoLight, 25 kg’lık bir yapıştırma harcının yaptığı işi 15 kg’lık ambalajıyla yapıyor. NanoLight hafif olması ve kulplu ambalajı sayesinde ustaya taşıma kolaylığı, tüketim açısından da avantaj sağlıyor.

İçeriğindeki nano teknolojik hammaddeler sayesinde yüksek yapıştırma performansına sahip NanoLight, geri dönüştürülmüş kauçuk dolgular ile yapıştırma harcından beklenenin ötesinde bir esneklik ve hafiflik sunuyor. NanoLight esnek yapısı sayesinde özellikle ani ısı değişimlerinin olduğu mekanlarda tercih ediliyor.

Beton, sıva, şap, brüt beton gibi yüzeylere kolaylıkla uygulanabilen NanoLight; alçı, boya gibi zorlu yüzeyler üzerine yapılan seramik uygulamalarında da başarılı sonuçlar veriyor. Dikey yüzeylerde kayma yapmayan ve uzun çalışma süreleri için elverişli olan NanoLight, ustaların vazgeçilmezi olacak.

Kaynak: kalekim.com


Konular