Emlak | Konular | Kitaplar

Palmiye Konakları’nda 5 blokta yaşam başlıyor

GÜRPINAR’da yapımı devam eden 858 konukluk Palmiye Konakları Projesi’nde birinci etabı oluşturan 5 blokta inşaat yüzde 90 seviyesinde tamamlandı ve 312 konutluk bu etapta tapular verilmeye başlandı..

Muscan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Güngör, "Projemiz üç etaptan oluşuyor. Şimdi 5 blokluk ilk aşamayı tamamlamak üzereyiz. Bir taraftan tapuları veriyoruz bir taraftan da yıl sonunda müşterilerimeze dairelerini teslim etmek için inşaatımızı sürdürüyoruz. 5 blokta hayat çok yakında başlayacak. Projemizin ikinci aşamasının inşaatı da çok yakında başlayacak" dedi. Projede bir alışveriş merkezi, büyük bir yüzme havuzu, üç katlı yeraltı otoparkı ve sosyal alanlar bulunduğunu belirten Uğur Güngör şöyle konuştu: "Dairelerimizin büyüklüğü 85 ile 220 metrekare arasında değişiyor. Radye temel tünel kalıp sistemiyle, depreme karşı dayanıklı inşaat tekniği uyguluyoruz. Fiyatlarımız ise 136 bin YTL ile 295 bin YTL arasında değişiyor. Satışlarımızda hem banka kredisi imkanı var hem de kendimiz vadelendirebiliyoruz. 2007 yılı sektörümüz için özellikle satışlar açısından sıkıntılıydı. Ancak son haftalarda piyasada bir canlanma yaşanıyor."

40 dönüme vaha
İnşaatına Nisan 2006’da başlanan Palmiye Konakları Projesi’nin 40 dönümlük alana inşa edildiğini söyleyen Uğur Güngör, "Projemizin çevre düzenlemesi için gerekli tüm bitkileri de şu anda proje içindeki seramızda kendimiz yetiştiriyoruz. Amacımız Beylikdüzü Gürpınar eksenindeki en sağlam, en lüks ve yeşil alanları en seçkin projelerden birini yaratmak. Bu nedenle alanımızın yüzde 70’i yeşil alan olarak planlandı. Ayrıca bölgenin en çok prim yapan gayrimenkul yatırımlarından biri olmak. Bu projeden satış hasılatı hedefimiz 195 milyon dolar" dedi.

Alışveriş merkezinin 6 bin metrekare olacağını 654 araçlık kapalı, 234 araçlık da açık otopark inşa edileceğini söyleyen Uğur Güngör, projeyi 2008 yılı mart ayında tamamlamayı hedeflediklerini ancak, küresel dalgalanmalar ve Türkiye’nin iç siyasi konjonktüründeki sıkıntılar nedeniyle, tüm sektörde yaşanan durgunluğun satışları olumsuz etkilediğini kaydetti. Güngör, "Biz yine de hedefimizden çok şaşmadık. Tüm imkanlarımızla kendi öz kaynaklarımızı devreye sokarak, inşaatımızı devam ettirdik. İlk etabı 2008 yılı içinde teslim etmiş olacağız" diye konuştu.

Palmiye Konakları’nda her bir blok zemin ve 12 kattan oluşuyor. A tipi bloklarda 52 daire ve B tipi bloklarda 78 daire bulunuyor. B tipi bloklarda bir katta 6 dairenin 4 adeti 2 oda bir salon ve 2 adeti de 1 oda ve 1 salon. A tipi bloklarda her katta 4 adet daire var, bu daireler 3 oda ve 1 salondan oluşuyor.

Muscan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Güngör, firma olarak proje referanslarının çok iyi olduğunu hatırlatarak, "Bodrum’da İngilizler’e proje yaptık. Sonra İstanbul’da önce 196 konutluk Palmiye Evleri’ni bitirdik. Bu projeden sonra da 858 konutluk Palmiye Konakları’nın inşaatını yürütüyoruz" dedi. Muscan İnşaat sosyal sorumluluk projeleri olarak da konut yaptığı çevreye özellikle eğitim alanında destek sağlıyor..


Konular