Emlak | Konular | Kitaplar

İstanbul’un yeni yakasında 242 daire

Fi-Yapı tarafından İstanbul’un yeni ilçe olan bölgesi Sancaktepe’de hayata geçirilen Fiyaka, 18 bin metrekaresi yeşil alan olmak üzere 25 bin metrekare alan üzerine 2+1’den 5+1’e kadar, 110 metrekare ile 325 metrekare arasında değişik büyüklüklerde 242 daireden oluşuyor. Fiyaka’da daireler, 140 bin ile 600 bin YTL arasında değişen fiyatlardan satışa sunuluyor.

Yüzde 75’i yeşil alan olan Fiyaka’da sinema salonu, amfi tiyatro, kafeterya, barbekü alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları, tenis ve basketbol sahaları, hamam, sauna, pilates, squash ve fitness salonu bulunuyor. Projede çocuklara yönelik olarak ise özel oyun alanları ve çocuk havuzuy mevcut. Ayrıca tüm açık alanlarında kablosuz internetin bulunduğu projede görüntülü kapı sistemi, 24 saat özel güvenlik ve revir hizmeti de bulunuyor.

Erken teslim ediliyor

Fiyaka, modern mimarisi ve yüksek donanım standartları ile öne çıkıyor. İlk etapta 70 konutun teslim edileceği projede inşaat taahhüt edilen tarihten tam 7 ay önce tamamlandı. Diğer etapların ise birkaç ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Böylece Fiyaka’daki tüm konutlar söz verilen tarihten çok daha önce teslim edilmiş olacak.

Fiyaka’yı diğer sitelerden ayıran en önemli farklılıklardan biri, sosyal aktivitelerin son derece ayrıntılı planlanmış olması. Site bünyesinde sinema, tenis, squash, pilates ve fitness gibi sayısız aktivite alanı bulunuyor. Ayrıca sitedeki tüm spor etkinlikleri, yalnızca Fiyaka bünyesinde görev yapan spor hocalarının gözetiminde gerçekleştiriliyor. Aktivitelere içeren 7 günlük özel yaşam planı ise daha şimdiden hazırlanmış durumda. Böylece Fiyaka sakinleri hangi sporu nerede ve hangi saatte yapabileceklerini bile ayrıntılı olarak görebiliyorlar.


FiYaka’dan ev alanların benzer sosyal yaşantıyı paylaşanlar olduğunu belirten Fi-Yapı Genel Müdürü Edi Duek, şunları söyledi:

“Günümüzde insanlar ev alırken, yaşayacakları yerdeki diğer sakinlerle sosyal uyumlarını mutlaka göz önünde bulunduruyor. Sitede yaşayan diğer ev sahipleriyle uyum içinde olmak çok büyük önem taşıyor ve ev alan herkes artık bu konuyu mutlaka dikkate alıyor. Kültür, yaşam biçimi, ortak ilgi alanları gibi unsurlar bu anlamda öne çıkıyor. Ev almaya gelenlere buradaki sosyal yaşamın nasıl olacağını anlatıyoruz. Böylece onlar da burada kuracakları hayatın nasıl şekilleneceğini önceden görebiliyorlar.”

Tel: (0216) 621 0 444


Konular