Emlak | Konular | Kitaplar

Checklife ömür boyu tatili aratmayacak bir hayat sunuyor

İstanbul içinde özlenen doğa yaşamı, 2 bin metrekarelik bir sosyal tesis ile Checklife’da birleşerek ömür boyu tatili aratmayacak bir hayat sunuyor. İstanbul’un sadece karmaşa ve stresini yaşayanlar; dört tarafı Çekmeköy ormanları ile çevrili olan 53 villalık Checklife ile tatil tadında geçecek alternatif bir hayata sahip olabilecekler..

Arsan İnşaat tarafından hayat bulan 53 villalık Checklife projesinin yüzde 85’i yeşil alandan oluşuyor. Checklife içinde yer alan ruhen ve fiziken yenilenme fırsatı sunan rekreasyon alanları İstanbul’da yeni bir yaşamın anahtarını veriyor. Checklife’ın öne çıkan özelliklerinden rekreasyon alanları içerisinde yer alan doğal parklar ve göletler projenin farkını ortaya koyuyor.

Doğal Parklar
Ormanın tam kalbinde bir meditasyon alanı... Gizli bir bahçeye açılan bu mekanda pergolanın altında dinlenirken çakıl havuz ve japon bahçesi günlük dünyadan uzaklaştırıyor. Bu parklarda; suyun dinginliği, ahşap veranda, bambu ve çamlar düşüncelerin arınmasını, huzur içinde nefes almayı sağlıyor.

Gölet
Checklife’ın hemen girişindeki su alanı dinginliğe çağırıyor... Çimle çevrilmiş bu alanda hayranlık yaratacak bitkiler, taşlar ayrıca sanatın görkemini yansıtan heykeller bulunuyor. Suyun diğer tarafında yer alan seyir mekanındaki pergola, gölet, çim alan ve su duvarı eve giden yolda huzuru veriyor.

Checklife’da yeniden doğuşu keşfetmek isteyenler çocuklarını, onlar için özel tasarlanan oyun alanlarına bırakırken evden uzaklaşmadan sporun keyfine varmak için golf sahasında, tenis kortlarında ya da yürüyüş parkurlarında şehirde olduğunu unutabilirler...

Özgürlüğün kapılarını açın
İnsanın kendi varlığını, gücünü, yapabileceklerini fark edebilme, kişisel derinliğini görebilmeyi anlatan Zen felsefesi ile hayat boyu özgürlüğü yakalama fırsatı sunan Checklife, aynı zamanda hayatını yeniden keşfetmek isteyenlere yeniden doğuşa çağırıyor. Mimar Dara Kırmızıtoprak imzası taşıyan ve Zen felsefesi ile tasarlanan 2 bin m2’ lik Wellness Center; dünya masajlarına özel odaları, tüm derinliğiyle suyun iyileştirici gücünü sunan havuzları, yüzyıllardır ruhların ve bedenlerin arındığı yer olan Türk Hamamı ve dostlarla en leziz duyguları paylaşma noktası Gastro ile rakiplerinden ayrışıyor.
Göz alıcı çevre düzenlemesinin yanı sıra spa, buhar odası, sauna, restaurant, cafe, bar, güzellik merkezi ve açık jakuziyi de bünyesinde bulunduran Wellness Center, doğanın dinginliğini, Zen felsefesinin getirdiği huzur ve dengeyi son teknoloji ile sunuyor.
Çok özel bir yaşam alanı yaratılmaya çalışılan projede her detay ince ince düşünülerek tasarlandı. Wellness Center’ın mimari projesi dünya çapında başarılara imza atan Amerikalı mimari grup RNM Design tarafından çizildi.
Checklife, İstanbul’da yaşamanın en büyük sıkıntılarından biri olan şehir trafiğine takılmadan eve rahatlıkla ulaşmanın huzurunu sunuyor. İstanbul’un merkezine ve ana arterlerine en yakın villa projesi olan Checklife, Bağdat Caddesi ve Etiler’e 15 dakika, Kozyatağı’na 11 dakika, Ümraniye Carrefour, IKEA ve Meydan alışveriş merkezlerine ise 3’er dakika mesafede yer alıyor. Şehir kargaşasından uzakta, kaliteli bir hayat sürülebilecek güvenli bir yaşam alanı sunan ve butik olma özelliğine sahip bu projede 6 farklı tip villa bulunuyor. Checklife’da dubleks ve tripleks villalar 304 ile 550 m2 arasında değişen ölçülere sahip. Villalar 850 bin USD. – 1 milyon 500 bin USD. arasında fiyatlara sahip..


Konular