Emlak | Konular | Kitaplar

1 haftada ev yapılıyor...

Fin Ahşap Yapı, kütük ev konusunda genişleyen tüketici ağına daha iyi hizmet verebilmek için farklı bir marka ve ekip ile hizmet vermek üzere ‘REUZ’ markasını hayata geçirdi.

Ahşap konusunda farklı faaliyet alanları bulunan Fin Ahşap Yapı, kütük ev konusunda genişleyen tüketici ağına daha iyi hizmet verebilmek için farklı bir marka ve ekip ile hizmet vermek üzere ‘REUZ’ markasını hayata geçirdi.

Bir kütük evin mimarlarla birlikte çiziminin ardından üretimi yaklaşık 1 hafta sürüyor. Projenin detaylarına bağımlı olarak ise 7 ile 45 gün arasında montajı bitirilerek, oturmaya hazır hale geliyor.

Finlandiya başta olmak üzere dünya genelinde birçok ülkede kullanımı hızla artan kütük evler insan sağlığına kattığı olumlu birçok faktörün yanı sıra sosyal yaşantıya kattığı estetik ve huzur ile de son yıllarda Türkiye’de yaygınlaşmaya başlıyor.

Deprem kuşağında bulunan Türkiye’de yapıların sağlamlığı konusunda artan bilinç seviyesi de depreme karşı güvenli olan kütük evlere olan ilgiyi arttırıyor. Kütük evler, düşünüldüğünün aksine üretim aşamasında kullanılan teknoloji ve malzemeler sayesinde böceklenme, yangın ya da çürüme zamanlaması konusunda neredeyse betonarme bir ev sağlamlığı ve güvenliği sunuyor.

Kaynak: Milliyet


Konular